W dniu dzisiejszym z okazji zbliżającego się święta kobiet, dzieci z Filii żłobka numer 3 wykonały prace plastyczne- kwiatki. Dzieci z grupy II B wykonały pracę używając tylko brokatu, natomiast starszaki z grupy III wykonały prace plastyczne metodą stempelkową przy użyciu plastikowych nakrętek. Prace zawisły w naszej galerii barwnie przystrajając żłobkowy korytarz. Dzięki pracom naszych wychowanków czuć powiew wiosny !:)

Natomiast u maluchów z grupy II trwał dzień aktywności ruchowej. Był tor przeszkód i kolorowy tunel, przez który nasze pociechy „pędziły” radośnie. Nie zabrakło też tańców i gimnastyki całego ciała poprzez marsz, podskoki a nawet pełzanie po dywanie. 😊 W dzisiejszych zabawach ruchowych wykorzystaliśmy również zabawy z chustą animacyjną, która się stałą naszym morzem, oraz kolorowymi piłeczkami pobudzającymi zmysły, które dzisiaj grały role rybek. Uwiecznieniem całego aktywnego dnia byłą zabawa polegająca na łapaniu baniek mydlanych, która sprawiła dzieciom najwięcej radości. Zabawy ruchowe dla dzieci są interesującą i ciekawą formą wspomagającą rozwój osobowy – zwiększają wydolność organizmu, poprawiają sprawność fizyczną i umysłową, likwidują nerwowe napięcie i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Dzieci rozwijają wszystkie cechy motoryki, to jest siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość, umiejętności ruchowe. Wszystkie nasze zabawy mają fabułę, treść, specyficzną organizację, a także początek i koniec. Dodatkowo pozwalają czerpać z dzieciństwa to co najważniejsze- radość .

Dziś nadarzyła się również okazja do świętowania, bowiem Laurka z gr. III obchodziła swoje 3 urodziny. Zabawy było wiele, Laura w podziękowaniu za życzenia przyniosła dla dzieci pyszne smakołyki. Laurze składamy serdeczne życzenia : dużo zdrowia i niekończącej się radości z trwającego dzieciństwa 😊