W dniu dzisiejszym tj. 26 Maja, nasi wychowankowie uroczyście obchodzili wyjątkowe święto jakim jest Dzień Mamy. Dzieci w tym dniu ciężko pracowały tworząc przepiękne kolorowe laurki dla swoich mam, ale nie tylko. Bowiem przez całe dwa tygodnie ochoczo i z radością uczyły się piosenek i wierszy specjalnie dla najważniejszych kobiet w życiu- swoich mam.
Maluszki z grupy I ,wykonały kolorowe kwiaty składające się z odrysowanych malutkich rączek . Dzieci z gr. II zaskoczyły nas oryginalnością. W tym roku wręczą mamom piękne słoneczniki wraz z sentymentalnymi, drewnianymi serduszkami, na których widnieją imiona dzieci. Natomiast starszaki z grupy III wykonały laurki, wraz z Certyfikatem Najlepszej Mamy na świecie, każdy z certyfikatów jest specjalnie spersonalizowany ( wedle upodobań starszaków) , tak aby w przyszłości mamy mogły wspominać ten dzień wyjątkowo.
I chociaż nie Wszystkie dzieci mogą być dzisiaj z nami , to wierzymy, że równie uroczyście obchodzą Dzień Mamy w domu.
Wszystkim mamom naszych milusińskich składamy serdeczne życzenia, życzymy aby ten dzień był wyjątkowy i na zawsze zapadł w Waszej pamięci drogie mamy.

Przyjmij Kochana Mamusiu te oto z serca płynące życzenia:
Dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu wiele,
niech Ci się spełni każde Twoje skryte marzenie!

W minionym tygodniu tj. 15 maja, starszaki z grupy III obchodziły również Dzień Rodziny. Na początek poprzez zabawę w odwzorowanie, ciocie wraz z dziećmi dzięki zabawie umuzykalniającej : „Dzień Dobry Witam Cię” wskazały tym razem na poszczególnych członków rodziny. Następnie przyszedł czas na dokładne poznanie zależności między poszczególnymi członkami najbliższej rodziny.
Cały dzień zabaw starszaków był oparty na rodzinie. Dziewczynki chętnie kołysały lale, udając że są mamami. Chłopcy z radością śmigali na autkach po zakupy, a wszystko po to, aby wspólnie ugotować obiad dla całej rodziny.
Pamiętajmy, że dzieci poprzez naśladownictwo wiele się uczą, każda mała dziewczynka chce być jak jej mama, a każdy mały chłopiec chce być jak jego tata. Zabawy dzięki którym dzieci odwzorowują zachowania dorosłych rozwijają wyobraźnie dziecka, kształtują uczuciowość i troskę. A także, dają dzieciom możliwość przepracowania tego, co miało silny wpływ na ich emocje. Takie zabawy są równie ważne dla rozwoju psychicznego najmłodszych jak Bajko terapia. Zachęcamy rodziców do wspólnych prostych zabaw w domu z wykorzystaniem zabaw naśladowczych.