Z okazji zbliżających się walentynek zorganizowaliśmy na grupie 3 wiele ciekawych zajęć.
Jedną z walentynkowych zabaw jaką realizowaliśmy z naszymi dziećmi było wykonywanie wspólnej pracy plastycznej, dzięki której powstał fantastyczny papier artystyczny. Pracę wykonywały dzieci w piątek, 7 lutego. Do stworzenia naszego kreatywnego papieru użyliśmy herbaty, kawy oraz soków: pomarańczowy i buraczkowy. Malowanie herbatą to kolejna niezwykła zabawa plastyczna dla dzieci. Maluchy miały okazję obserwować jak zachowuje się płyn na papierze. Użyliśmy również do malowania różnego rodzaju ciekawych przedmiotów typu, gąbka, pędzelek, szczoteczka, piórko, dzięki czemu powstała niezwykle ciekawa praca.
Ponad to dzieci brały udział w różnych zabawach zorganizowanych , takich jak np. „Serduszka do pary”, „serduszkowe memory”, czy zabawa w „komu podaruję serduszko?”, która jest podobna do zabawy w „Mam chusteczkę haftowaną”.

Nie zabrakło także zajęć logopedycznych, jak dmuchanie piórek. Jest to jedno najprostszych ćwiczeń logopedycznych dla dzieci. Takie ćwiczenie ma na celu pogłębienie oddechu, wydłużenie fazy wydechowej, rozruszanie przepony.
Wszystkie te zabawy są równocześnie ćwiczeniami motoryki małej, rozwijają zmysł dotyku, węchu, wzroku, a także wspomagają prawidłową artykulację i rozwój mowy u dziecka.
Zachęcamy rodziców do wykonywania podobnych ćwiczeń w domu ze swoimi dziećmi.
My bawiliśmy się świetnie 🙂

 

Przy okazji naszych walentynkowych zabaw, świętowaliśmy również urodziny Kornelki.  To własnie dla niej zaśpiewaliśmy wspólnie tradycyjne „sto lat” i składaliśmy najlepsze życzenia. Było wiele radości, wspólne tańce oraz mnóstwo  buziaków i uścisków. Kornelka w podziękowaniu za cudowne życzenia obdarowała swoich rówieśników słodkimi prezencikami .