Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji w naszym żłobku, dzieci z grupy trzeciej wykonywały piękne prace plastyczne przedstawiające jesienne drzewka. Ponadto zorganizowaliśmy naszym maluchom wiele ciekawych zabaw związanych z tematyką przyrodniczą.

Rozmawialiśmy z dziećmi na temat budowy drzewa, opisywaliśmy jego wygląd, zorganizowaliśmy dzieciom zabawę polegającą na zawieszaniu listków na drzewie, maluchy były zachwycone i chętnie brały udział w zajęciach. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec.

Jedną z zabaw było ćwiczenie polegające na klasyfikowaniu przedmiotów według kształtu, czy koloru. Dzieci miały za zadanie przypasować rzecz (jabłko, gruszka) do danego obrazka. Dzięki temu dziecko ćwiczy umiejętność rozpoznawania przedmiotów o podobnych cechach.  Jest to jedna z metod nauczania wg M. Montessori, dajemy dziecku możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Zabawy takie mają na celu stymulowanie rozwoju dziecka poprzez uwrażliwianie zmysłów. Nasze maluchy chętnie brały udział w zajęciach.

Niedawno swoje urodziny na grupie trzeciej obchodzili: Piotruś i Łukaszek oraz Hania, solenizanci poczęstowali swoich kolegów i koleżanki cukierkami,a dzieci w podziękowaniu zaśpiewali im głośne „sto lat”.

My również życzymy Wam

samych pogodnych dni,

 dużo radości, uśmiechu na twarzy

i spełnienia wszystkich marzeń!