Dziś 20 Lutego w Filii żłobka numer 3 było bardzo słodko. Bowiem to właśnie dzisiaj wypada Tłusty Czwartek. Z racji tego, że każdy uwielbia odrobinę słodkości ( i ten mały i ten duży), postanowiliśmy skorzystać okazji i zorganizowaliśmy zajęcia których hasłem przewodnim był pączek.
Dzieci z gr II B, poznały rodzaje głównych słodkich wypieków na Tłusty czwartek takich jak : pączki, faworki czy donuty. Dzieci poznały wierszyk o pączku oraz jego proces tworzenia. Maluchy chętnie uczestniczyły w zabawach matematycznych takich jak „Układamy pączki” – zadaniem dzieci było ułożenie pączków od najmniejszego do największego i odwrotnie, oraz w zabawie „ Policz mnie”- zadaniem dzieci było liczenie wypieków w różnym rozmieszczeniu. Nasze dzisiejsze „pączkowe zabawy” doskonale rozwijają zdolności logiczno-matematyczne. Warto w wczesnym etapie rozwoju wprowadzić zabawy matematyczne, ponieważ takie zabawy dostosowane do wieku są wesołe i efektywne. Przy okazji dzieci mogły dotknąć i powąchać prawdziwy wypiek. Zabawy połączone z wykorzystaniem wszystkich zmysłów sprawiają, że dziecko szybciej się uczy.
Na koniec naszych „ Pączkowych zabaw” czekała słodka niespodzianka. Maluchy zasmakowały się w przepysznych pączkach.
Również dzisiaj dzieci z gr. III wykonały prace plastyczne przedstawiające pączki różnokolorowe i bogato zdobione. Wypieki, które zawisły na naszej tablicy wymagały precyzyjności i zaangażowanie- naklejanie malutkich elementów nie jest takie proste. Jednak nasze starszaki znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem.
Wszystkim naszym wychowankom i rodzicom życzymy wszystkiego słodkiego 😊