W tym tygodniu maluchy z grupy II B aktywnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych trwających cały tydzień. Dzieci malowały farbami nie tylko pędzelkiem, ale również przy użyciu swoich dłoni. W ruch poszły również kredki ( grube i cienkie) oraz bibuła i plastelina. Prace plastyczne z wykorzystaniem różnych narzędzi oraz własnych rączek, doskonale rozwijają zmysły i pozwalają przygotować paluszki i dłonie do późniejszego pisania. Dodatkowo malowanie, wydzieranie i przyklejanie elementów, kształci wyobraźnie dziecka. Nasze maluchy uwielbiają swobodne zabawy plastyczne podczas których mogą śmiało się pobrudzić 😊 .

Dziś 14 lutego dzieci z Filii żłobka numer 3 obchodziły również Walentynki. Prace plastyczne w postaci zakochanych kotków wykonały dzieci z grupy II B, natomiast serca przepełnione miłością stworzyły dzieci z grupy III. Dodatkowo dzieci z grupy II uczestniczyły w zabawie plastycznej : „ Stempelkowe serduszka”. Zadaniem dzieci było ostemplowanie kartki sercami przy użyciu rolki po papierze toaletowym oraz czerwonej farby. Ta zabawa przyniosła nam wiele radości.

Drugi tydzień Lutego przyniósł dzieciom z grupy IIB również okazję do świętowania. Bowiem swoje drugie urodziny obchodzili nasi koledzy Karolek i Dawidek. Z okazji urodzin naszych kolegów wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy sto lat. W podziękowaniu za życzenia chłopcy przynieśli nam smakołyki.
Naszym wychowankom Karolkowi i Dawidkowi składamy serdeczne życzenia :

Niech Wam słonko ciepło gra,
Niech Wam uśmiech długo trwa,
Nie traćcie swej wesołej minki,
Dziś są Wasze urodzinki!